Close

Etiketler

Hakkımızda

YÜKSEK KAPASİTE / SON SİSTEM / YENİ TEKNOLOJİ

TURANBEY

PAKETLEME & SHRİNK & ROBOT

TURANBEY Paketleme Makineleri olarak 35 yıllık tecrübemiz bulunmaktadır. Rahmetli AZİZ TURAN tarafından kurulmuş olan şirketimiz kardeşi HALİM TURAN ve oğlu MEHMET AKİF TURAN olarak siz değerli müşterilerimize; güven, teknoloji ve kaliteden taviz vermeden yeni paketleme ve dolum makineleri imal etmeye devam etmekteyiz…

Devam etmekte olan paketleme makinelerimiz; toz şeker ve bakliyat vb. ürünlerin dolumun da kullanılması gereken paketleme makinelerimiz;

 • Fullkare Karussell ( KARE PAKET ) Bakliyat Paketleme Makineleri
 • Terazili Sistem TOZ ŞEKER ve BAKLİYAT vb. ürünler Paketleme Makineleri
 • Volimetrik Sistem Bakliyat ( nohut, pirinç, burgur vb. ) Dikey Dolum Makineleri
 • Vidalı Sistem TOZ ürünler ( nişasta, un, baharat vb. ) Paketleme Dolum Makineleri
 • Çiftsistem Paketleme Üniteli Dikey Dolum Paketleme Makineleri
 • Hazır KÂĞIT, POŞET, TORBA, ÇUVAL vb. ambalajlara Dolum Makineleri
 • Stick ( tuz, toz şeker vb. ) Paketleme Makineleri
 • Sıvı Dolum ve Etiketleme Makineleri
 • Pasta Şekillendirme Makineleri
 • Tam Otomatik SHRİNK Ambalajlama Makineleri
 • Tam Otomatik Yandan Beslemeli ( Kromnikel Paslanmaz Çelik ) 5 LT. TENEKE YAĞLARI Shrink Ambalajlama Makinesi
 • Tam Otomatik Önden Beslemeli ( Kromnikel Paslanmaz Çelik ) AYRAN, AKÜ, KUTU Shrink Ambalajlama Makinesi

1.      TÜRKİYE DE TEK olan shrink ambalajlama makinelerimizden özellikle 5 LT. TENEKE         YAĞLARIN shrinklenmesin de kullanılan shrink makinemiz ; YÜKSEK PERFORMANS , HATASIZ , KULLANIM KOLAYLIĞI ve SON SİSTEM Teknolojik bir makinedir.

2.      Türkiye de birden çok olmak üzere çalışan makinelerimiz vardır. Bunun yanı sıra 5 LT. Pet sularına da hitap etmektedir.

Shrink makinelerin çok çeşit türleri mevcuttur. Shrinklencek ürüne göre gruplara ayrılabilir.

Yandan beslemeli veya önden beslemeli shrink makinesi : teneke yağlarda aküler kutular  pet şişelerde vb buna benzer ürün gruplarında kullanılabilir.

Yandan veya önden beslemeli shrink derken şunu kastediyoruz : hazır olan ürünlerinizi otomatik olarak el değmeden yandan veya önden besleme yaparak ürününüz shrink makinesi gelir ilk başta sıralanır sonra ısı tüneli dediğimiz yere geçer orda ısı sayesinde shrinkleme işlevi gerçekleşir ve ürününüz hazır hale gelir.

1.      Birde normal manuel shrink modelleri vardır bu makineler personel yardımıyla çalışır otomatik makine değildir.

Çalışma sistemi aynıdır.ürünleri personel sayesınde sıraya konur ve naylona doğru sürürüp ısı tünele doğru itilir tünel çıkışı ürününüz hazır hale gelmiş olur.

 • Tam Otomatik KOLİLEME Robotu ve Makineleri
 • Tam Otomatik BARDAK SU Kolileme ROBOTU ve Karton Koli Bantlama Makineleri
 • Tam Otomatik 1 LT. İLAÇ ŞİŞELERİ VE YAĞ ŞİŞELERİ vb. Kolileme ROBOTU ve Karton Koli Bantlama Makineleri
 • Tam Otomatik KARTON Koli Hazırlama Makineleri
 • Tam Otomatik KARTON Koli Bantlama Makineleri

Turanbey ambalajlama makineleri olarak bir ilke daha imza atmış oluyoruz. Makinemiz ve robotumuz şu şekilde çalışmaktadır.

Makinemiz 3 ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm karton koli yapma bölümüdür. Bu bölümde karton alma bölümünden makinemiz karton kâğıtları alarak önce koli haline getirir. Otomatik olarak katlanmasını yapar. Alt kapaklarını kapatarak bantlamasını gerçekleştirir. Bu sayede robotun önüne hazır el değmeden koli dolum için gelmiş olur.

Sistemimizin ikinci bölümünde ise robot çalışmaya başlar robotumuz vakum sistemiyle çalışır vantuzlar sayesinde BARDAK SU ları alıp kolinin içine düzgün bir sıra ile ( 20 şer 20 şer ) yerleştirir. Ayrıca bardaklar arasına yani kat arasına separatör de koyarak işlemini tamamlar. Bundan sonra üçüncü ve son bölüm olarak da dolmuş olan bu kolilerin üst kapaklarını kapatarak otomatik olarak koli bantlamasını da yapar ve sevkiyata veya depoya hazır hale getirir.

Genç ve dinamik bir firma olmamıza rağmen sektörde 30 yılı aşkın tecrübemiz, geniş ürün yelpazemiz ve herbiri konularında dünyaca ünlü lider markalarla çalışmalarımız sayesinde müşterilerimizin hemen hemen her çeşit talebine cevap verebilmekteyiz.

Deneyimli kadromuz, modern bakış açımız, güven ve memnuniyet üzerine kurulu hizmet anlayışımız ile sizlere hizmet vermekteyiz.

HABERLER

Turanbey ambalajlama makineları olarak bir ilke daha imza atmış oluyoruz. Sutef su iceçek ve teknolojileri fuarında böyle bir makine ve robotu tanıtmaktan su sektörüyle buluşmaktan çok mutluyuz.Görülen bu ilgiden çok memnun kaldık. Makinamız ve robotumuz şu şekilde çalışmaktadır.

Makinamız 3 ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm karton koli yapma bölümüdür.bu bölümde karton alma bölümünden makinamız karton kağıtları alarak önce koli haline getirir. otomatik olarak katlarmasını yapar. Alt kapaklarını kapatarak bantlamasını gerçekleştirir. Bu sayede robotun önüne hazır el değmeden koli dolum için gelmiş olur. Sistemimizin ikinci bölümünde ise robot çalışmaya başlar robotumuz vakum sistemiyle çalışır vantuzlar sayesinde bardak suları alıp kolinin içine düzgün bir sıra ile ( 20 şer 20 şer ) yerleştirir. Ayrıca bardaklar arasına yani kat arasına separatör de koyarak işlemini tamamlar. Bundan sonra üçüncü ve son bölüm olarakda dolmuş olan bu kolilerin üst kapaklarını kapatarak otomatik olarak koli bantlamasınıda yapar ve sevkiyata veya depoya hazır hale getirir.

Turanbey makinanın tarihi oldukça eskidir. 1980 li yıllarda küçük bir atölyede kurulmuştur. Yarı otomatik gıda ambalajlama ve paketleme makinaları yapmaya başlamıştır. 1994 de resmiyet kazanmış şirket haline gelmiştir ve kurumsallaşmaya adına çok büyük adımlar atmıştır.ortaklar arasında ciddi bir iş paylaşımı yaparak yoluna daha emin adımlarla yürümeye devam etmiştir. Şuan da Konya organize sanayide dörtbinmetrekare bir alanda makine imalatını yapmaktadır. Turanbey makine her türlü gıda ambalajlama makinalarını imal etmektedir. Turanbey makine turangil makinayla kardeş firmalardır. Bir çok projeye ortak imza atmışlardır. İşimizi severek ve zevk alarak yapmaktayız başarımızın sırrının bu olduğuna inanıyoruz.